הוביטים של ברי, ה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

"ההוביטים של ברי היו, כפי שנסתבר, ידידותיים ומרבים-לשאול, ופרודו מצא עד מהרה שאין הוא פטור מלתת הסבר כלשהו למעשיו." חבורת הטבעת, עמ' 164.

באנגלית: Bree-hobbits

ההוביטים של ברי היו ההוביטים תושבי ברי וסביבתה. יחסי הגומלין שלהם עם בני אדם (שחיו גם הם באיזור ברי) גרמו להם להיות פתוחים לעולם החיצון יותר מאשר דודניהם המסוגרים בפלך.

ברי עצמה היתה מחוז מאוד עתיק של בני אדם. ההוביטים הראשונים באו מן המזרח בשנת 1300 לעידן השלישי בקירוב. לפיכך ברי היתה המקום היחיד בעולם בו חיו הוביטים ובני אדם יחדיו זה לצד זה. רוב ההוביטים של ברי ישבו בסטאדל, כפר ששוכן על המדרונות הדרומיים של גבעת ברי. מעטים ישבו גם בברי עצמה, על הגבעה שמעל בתי בני האדם.

שלוש מאות שנה לאחר שההוביטים הגיעו לראשונה לברי, מארצ'ו ובלאנקו פאלוהייד הובילו קבוצת מתיישבים מערבה וייסדו את הפלך. לעומת זאת, ההוביטים של ברי נטו להתנשא בצורה כלשהי מעל דודניהם שבפלך, בהתייחסם אליהם כ'מתנחלים' ו'נכריים'. ההוביטים של ברי טענו כי הקדימו את יושבי הפלך ברוב מנהגי ההוביטים. ללא ספק הם נחשבו כראשונים שגילו את סגולותיו של עשב המקטרת.

בתום העידן השלישי, ההוביטים של ברי עדיין נסעו לעתים מערבה לפלך. אך רק לעתים רחוקות הם העזו להרחיק מעבר לבאקלנד או הנפה המזרחית, חלקי הפלך שהיו הקרובים לביתם.

בשר הטבעות, חבורת הטבעת בסוסון המרקד, מוצגות משפחות ההוביטים הבולטות יותר שחיו בברי בזמן מלחמת הטבעת: באנקס, בר גירית, לונגהולז, בן לענה, חפרן, מנהריון וגבעוני. היו הוביטים בשם באנקס גם בפלך, וגבעוני היה איזור בהוביטון, אך אנו יכולים רק לשער את מהות הקשר בין המשפחות והאיזורים האלה.

\