ארץ הכוכים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

"בכוכי הקבורה של המלכים נטמנו אוצרות זהבם, ותלים נערמו עליהם לכסותם, ודלתות אבן הוצבו לסוגרם סגור היטב. ועל כל אלה כיסה העשב." חבורת הטבעת, עמ' 139.

באנגלית: Barrow-downs

ארץ הכוכים היא אזור קטן של תילי קבורה של בני אדם רמי מעלה. היסטורית, מצוי האזור בתחומה של ממלכת הדונדאין קארדולאן, בגבולה הצפוני. במערב גובלות גבעות הכוכים ביער העתיק, מקום משכנו של טום בומבדיל, אשר מכליל את האזור בתחומי ממלכתו הקטנה. מצפון לגבעות עוברת דרך המזרח הגדולה, וממזרח להן הדרך הירוקה, היא דרך הצפון הישנה, היורדת מפורנוסט לתארבאד.

גבעות הכוכים הוא השם שניתן לאזור על ידי הוביטים והרפתקנים אחרים שלא ידעו את ההיסטוריה שלו. בעבר נקרא המקום 'טירן גורתאד', ומסופר שבעידן הראשון הוא נבנה על ידי אבות האדאין, בני האדם הראשונים, עוד בטרם חצו את ארד לואין ובאו אל בלריאנד.

לאחר שחזרו הדונדאין לארץ התיכונה הם כיבדו את המקום, ורבים ממלכיהם ושריהם נקברו בו. לאחר פיצול ארנור התחוללו באזור עשרות מלחמות קטנות, ומלכים רבים נקברו בטירן גורתאד.

בסביבות שנת 1600 לעידן השלישי נכרתו הדונדאין מקארדולאן בעקבות המגפה השחורה, וקארדולאן חדלה מלהתקיים. צל נפל על ארץ הכוכים, כנראה בעקבות כישוף של מלך אנגמאר, והקברים אוכלסו ברוחות רפאים שהיו מטילות אימתן על החיים.

כזה היה מצבן של גבעות הכוכים בעת שפרודו ורעיו הגיעו אליהן. הם נלכדן על ידי אחד מרפאי הכוכים, כנראה בתלו של מלכה האחרון של קארדולאן. למרבה המזל עמדו לפרודו אומץ ליבו ותושייתו והוא הצליח להתנער מן הכישוף ולהזעיק את טום בומבדיל. טום מסיר את הכישוף מן התל, ומן האוצר הנמצא בו, הוא העניק להוביטים ארבע חרבות מארנור, אשר אחת מהן, זו שניתנה למרי ברנדיבאק, איפשרה (ויש אומרים גרמה) את מותו של המלך-המכשף מאנגמאר, מפקד הנאזגול.


באטלס של ארדה ישנה מפה המתארת את כוכי המתים/ביתו של טום בומבדיל.


באטלס של ארדה ישנה מפה המתארת את הארץ התיכונה.

\