נשרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

"בא גוואיהיר אדוני-הרוחות, ולאנדרובאל אחיו, אבירי הנשרים שבצפון, צאצאים אדירי-כנף לתורונדור הישיש, שבה לו קינים בפסגות הרי-הטבעת אשר לא דרכה בהם רגל איש, בעוד הארץ התיכונה צעירה לימים. מאחוריהם, בטורים ארוכים ומהירים, באו להקות נתיניהם מהררי הצפון, והרוח מאיצה את מעופם. מישרין עטו על הנאזגול, מגיחים פתאום ממרומי שמיים, ומשק כנפיהם מחולל סערה." שובו של המלך, עמ' 201.

שם באנגלית: The Eagles

"הנשרים" זהו כינוי לנשרים הגדולים המדברים.

הנשרים יצאו להגנתם של בני הלילית ובני האדם בשנים החשוכות כשמורגות שלט בבלריאנד בתקופת העידן הראשון. הנשרים המשיכו לשרת את עניני המערב גם בעידנים האחרים.

הנשרים היו תבוניים והיה להם מנהיג שמלך עליהם בשמו של מאנווה. בעידן הראשון היה מלכם תורונדור, שר הנשרים. תורונדור הגן על גונדולין מפני משרתיו של מורגות. כשגונודלין נפלה, הגן על הפליטים. הנשרים הגדולים השתתפו בקרב הגדול שחתם את העידן הראשון והביסו את הדרקונים.

בעידן השני רובם חזרו לאמאן. בנומנור היו שלושה נשרים שהתגוררו על ההר הגבוה שבמרכז האי, ונקראו עדיו של מאנווה.

בעידן השלישי הנשרים התגוררו בהרי הערפל והונהגו על ידי גוואיהיר; הם עזרו לגאנדאלף ולראדאגאסט ושימשו דמויות מפתח במסע של תורין אוקנשילד וחבורתו לארבור; כמו כן השתתפו בקרב חמשת הצבאות.

במהלך מלחמת הטבעת גוואיהיר חילץ את גאנדאלף מהאורתאנק ואת סאם ופרודו ממורדור.

הנשרים היו גדולים דיים בכדי לשאת אדם בוגר (או הוביט וגמד). לתורנדור, שהיה הנשר הגדול ביותר, היתה מוטת כנפיים של שישים מטרים. הנשרים דברו את שפות בני הלילית ובני האדם וחיו שנים ארוכות יכול להיות שאף היו בני אלמוות. מעלליו של תורנדור התרחשו על פני 600 שנה.


השאלה מדוע הנשרים לא הטיסו את הטבעת להר האבדון? מופיעה בשר השאלות.

השאלה מדוע מאנווה בחר בנשרים להיות העופות המלכותיים שלו? מופיעה בשר השאלות.

השאלה מדוע עזרו הנשרים לעמי הארץ התיכונה למרות שהואלאר לא עזרו? מופיעה בשר השאלות.

השאלה האם הנשרים זכו לבסוף לחזור לואלינור, משמילאו את שליחותם? מופיעה בשר השאלות.

\