496 ער"א (1)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

496 שנים מזריחת השמש
האירוע הקודם: 492 ער"א האירוע הבא: 496 ער"א (2)
Fa 496 01.gif
מפלתה של נארגותרונד
טורין הופך למצביא ולמנהיג בנארגותרונד ובעצתו אורודרת המלך הופך להתקפי יותר ויוזם מהלכים כנגד האורקים אשר נהדפים מהאיזור. למרות אזהרות חוזרות ונשנות טורין מסרב לשנות את המדיניות. לבסוף נארגותרונד מותקפת על ידי כוחותיו של מורגות אשר מביסים את ההאלאדין מברתיל ותוקפים את נארגותרונד כשבראש המחנה צועד גלאורונג. לאחר המערכה טורין שורד וחוזר לנארגותרונד על מנת להציל את פינדואילאס, אהובתו בת הלילית. אך גלאורונג פוגש בו שם ומפיל אותו בקסם הדרקון בעוד האורקים בוזזים ולוקחים שבויים. טורין עדיין אחוז בחבלי הקסם כאשר פינדואילאס נלקחת משם. גלאורונג מטעה את טורין ואומר לו שאמו ואחותו נמצאים בסכנה גדולה בדור לומין ועליו ללכת להצילן. טורין ממהר לדור לומין.

טורין מגיע לדור לומין ושם נודע לו כי אמו, מורוון, ואחותו, ניינור, אזרו עוז ועזבו לדוריאת, המקום שאליו שלחה אותו אמו בצעירותו. שקר הדרקון מתגלה בפניו והוא חוזר על מנת לחפש את פינדואילאס, אך מתברר לו שהיא מתה.


באנציקלופדיה של ארדה יש מידע נוסף על נארגותרונד, טורין, אורודרת, בן הלילית, אורקים, מורגות, האלאדין, ברתיל, גלאורונג, פינדואילאס, בת הלילית, דרקונים , דור לומין, מורוון, אם טורין ניינור ו דוריאת.

Personal tools