1975 עש"ל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

1975 לעידן השלישי
האירוע הקודם: 1974 עש"ל האירוע הבא: 1976 עש"ל
Ta 1975 01.gif
ארוודואי ואנשיו טובעים בים

איארנור בא בראש צי לנמלים האפורים. המלך המכשף מובס

ארוודואי, שאיבד את סוסיו, נאלץ להמתין אצל הלוסות. כאשר קירדאן שמע מאראנראת בנו של ארוודואי על מנוסתו של המלך צפונה הוא שלח ספינה לחפש אחריו. אך לספינה לקח זמן רב להגיע בשל רוחות קשות ומכיוון שעל-אף שכבר הגיע חודש מרס השלג רק החל להבקע. אנשי השלג, שנעשו יותר ידידותיים, הסיעו את המלך, ואת אלו מאנשיו ששרדו במזחלותיהם אך הזהירו את ארוודואי שלא יעלה על הספינה וימתין עד הקיץ - כי אז נחלש כוחו של המלך המכשף. ארוודואי לא השתכנע וכמתנת פרידה נתן להם את טבעתו (שהיתה לא אחרת מהטבעת שנתן פינרוד לבאראהיר) אותה, כך אמר, יהיו אנשיו מוכנים לפדות תמורת כל שיבקשו.

עצתם של הלוסות, כך הסתבר, היתה טובה ולפני שהספינה יצאה לים הפתוח באה סערה אדירה של רוח ושלג מהצפון והטילה את הספינה על הקרח. אפילו אנשי של קירדאן לא יכלו לעשות דבר והספינה טבעה ביחד עם ארוודואי ואנשיו והפאלאנטירי שהיו עימו (אלו של אנומינאס ושל אמון-סול). הפאלאנטיר היחיד שנותר בצפון היה באמין בראיד שבמפרץ לון שנשמר על ידי בני-הלילית עד שקירדאן שם אותו על ספינתו של אלרונד בטרם זו עזבה את הנמלים האפורים עם נושאי הטבעת. אבן זו הביטה רק לים ולא היתה מכוונת לאבנים האחרות, ואלנדיל השתמש בה בשביל לראות ב'ראיה ישרה' את ארסאה במערב הנעלם.

איארנור בנו של איארניל נשלח על ידי אביו לסייע לארתדאין אך הגיע מאוחר מדי. על-אף שהכח שבראשו נשלח היה קטן יחסית לעוצמתה של גונדור, הוא הספיק כדי למלא את ההארלונד והפורלונד. יחד עימו באו גם פרשים רבים מרהובאניון רכובים על סוסים מעמקי האנדואין. אז אסף קירדאן את כל שנשמעו לפקודתו וביחד עם צבאו של איארנור הם חצו את ההרים הכחולים וצעדו למלחמה כנגד המלך המכשף. המלך המכשף ישב בפורנוסט ומילא אותה באנשים רשעים. אך הוא לא המתין לאויביו אלא יצא כנגדם במחשבה לרדוף אותם שוב על מעבר להרים. צבאות המערב תקפו אותו בגבעות אבנדים ובקרב הגדול שהתרחש בין הננויאל לגבעות הצפוניות כוחותיה של אנגמאר הובסו והמלך המכשף נס לאנגמאר. אך פרשיה של גונדור ואיארנור בראשם רדפו אחריו והשיגו אותו, ובאותו זמן הגיע כח שהוביל גלורפינדל מריוונדל ואנגמאר הושמדה לחלוטין. אז יצא המלך המכשף עצמו, כפרש לבוש שחורים על סוס שחור. איארנור ניסה לרדוף אחריו אך סוסו נמלא פחד ופנה אחורה עד שהצליח איארנור להשתלט עליו. גלורפינדל הסתער לעבר המלך המכשף וזה נמלט לתוך הצדדים.

אז ניבא גלורפינדל שסופו של המלך המכשף לא יבוא מיד גבר ילוד-אישה, כפי שאכן קרה. ההוביטים שבפלך טענו כי גם לקרב זה הם שלחו קשתים אך התיאורים של קרב זה נשמרו בדרום וההוביטים לא הוזכרו בהם.


באנציקלופדיה של ארדה יש מידע נוסף על ארוודואי, איארנור, נמלים האפורים, ה, מלך-המכשף, ה, לוסות, קירדאן, פינרוד, באראהיר, בית ביאור, פאלאנטירי, אנומינאס , אמון סול, אמין בראיד ו מפרץ לון.


באנציקלופדיה של ארדה יש מידע נוסף על בני לילית, אלרונד, נושאי הטבעת, אלנדיל, טול ארסיאה, איארניל השני, ארתדאין, גונדור, הארלונד, בחוף בלגייר, פורלונד , רהובאניון, עמקי האנדואין הרים הכחולים, ה ו פורנוסט.


באנציקלופדיה של ארדה יש מידע נוסף על ננויאל, גבעות הצפוניות, ה, אנגמאר, גלורפינדל , ריוונדל , הוביטים ו פלך, ה.

Personal tools